מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

ת'ור
תור (נורדית עתיקה: Þórr; שוודית: Tor; אנגלית: Thor) הוא אל הרעם במיתולוגיה הנורדית, בנו של אודין אבי האלים. תור מתואר כבעל שיער וזקן אדום ונושא את מקבת הרעם האגדית מיולניר. נאמר כי בזמן הראגנארוק, תור והנחש יורמנגנד יהרגו אחד את השני בקרב אלים ומפואר.
מתוך: מה עושים כשנופלים מגב של פרד בזמן הבריחה מהנאצים
תאומי מנגלה
ניסויי מנגלה בתאומים הם מחקרי תאומים אכזריים, שערך יוזף מנגלה באושוויץ על דעת עצמו וללא הקשר למדע בתקופתו. כאשר משתמשים במונח "מחקרי תאומים", מתכוונים בדרך כלל למחקר פסיכולוגי או מחקרים בתורשה. חריג לכלל זה הם ניסויים בתאומים שערך ד"ר יוזף מנגלה באושוויץ.
מתוך: סיפור חייה של סבתא שרה
תאטרון בובות
תיאטרון בובות הוא תחום באמנות התיאטרון בו משתמשים בבובות להצגת הצגה. קיימים סוגים רבים של תיאטרוני בובות, ומגוון גדול של בובות המופיעות בהם. בדרך כלל, הבובות מפוסלות או יצוקות, לעתים אלה בובות פשוטות ביותר ולעתים יצירות מורכבות. מפעיל הבובות עשוי להפעילן ישירות על ידי אחיזתן בידיו, בעקיפין בעזרת חוטים, בעזרים מכניים אחרים ואף בשלט רחוק אלקטרוני. בובות-על-חוט מכונות בשם מריונטות, כינוי שמקורו במחזה נוצרי דתי מימי הביניים על חיי מרים הצעירה, אם ישו. (ויקיפדיה)
מתוך: ילדות בירושלים
תגלית
ארגון חינוכי ומיזם ציוני הנלחם בתופעת ההתבוללות של הדור הצעיר היהודי בתפוצות וכדי לחזק את הקשר שבין צעירי התפוצות לישראל.
מתוך: אוהב את הארץ דרך הטיולים
תדמיתנות
הכנת גזרות לכל פריטי הלבוש לבגדי נשים - שרטוט ופיתוח הגזרות. העיצוב והתדמיתנות הם החוליה הראשונה בשרשרת ייצור הבגד. לתדמיתנות תפקיד חשוב בהוצאה לפועל של העיצוב וביכולת לתרגם רעיון לתדמית.
מתוך: "תופרים ומגשימים חלומות" – מבצרה ועד אורט תל אביב
תה"ל
חברת תה"ל, (בראשי תיבות משמה המלא: "תכנון המים לישראל בע"מ"), היא חברה שתכננה את מרבית מפעלי המים בישראל וכן מפעלים נוספים בעולם.
מתוך: מה עושה משפחה ישראלית באירן?
תוחלת החיים
תוחלת החיים היא מדד סטטיסטי לתוחלת (תוחלת היא מושג דומה לממוצע) של הזמן הנותר לפרטים חיים מקבוצה נתונה להישאר בחיים. מאחר שאין אפשרות לחשב את תוחלת החיים עצמה (כלומר, הזמן הממוצע שנותר לפרט לחיות בעתיד) אלא רק האומדן של תוחלת החיים, נהוג לכנות לשם קיצור גם את אומדן תוחלת החיים בשם תוחלת חיים. בשימוש נפוץ של המושג "תוחלת חיים", הכוונה היא לזמן הממוצע הנותר לחיות מרגע הלידה.
מתוך: אורח ואורך חיים
תוכנית הרדיו לאם ולילד
תוכנית לאם ולילד או בשמה היותר מאוחר לַבָת, לַבֵן, וּלְמִי שמִתְעַנְיֵין הייתה תוכנית רדיו יומית ששודרה ברשת א של קול ישראל בשנות השישים, השבעים והשמונים, משעה 2:10 בצהריים. קודם לכן נקראה התוכנית פינת הילד. מתוך ויקיפדיה
מתוך: המסע האישי שלי