מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

ר"מ
ר"מ- הוא תוארו של רב המלמד תלמוד (משנה וגמרא) בישיבה. במקורה שימשה המילה כראשי תיבות של "ריש מתיבתא\" (בארמית: ראש ישיבה), אולם בדורות האחרונים היא הפכה למושג בעל משמעות עצמאית. בישיבות התיכוניות, הרמי\"ם הם מלמדי התלמוד, אך גם המחנכים בפועל, ואילו שאר המורים אינם נושאים בתואר זה.
מתוך: לגעת בנפש דרך הסיפור
ראבאט
רבאט (בערבית: الرباط, בתעתיק לעברית: אלרבאט;) היא בירת מרוקו. אוכלוסייתה של רבאט מונה כ-577,000 תושבים (2014). היא העיר השלישית בגודלה במדינה. העיר שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי, על גדתו המערבית של הנהר בו רגרג (Bou Regreg). תולדותיה של רבאט מתחילות לפני 2,500 שנים, כאשר הפיניקים שלחו לאזור משלחת מחקר. רק שרידים מעטים נותרו מהם או מהרומים, שבאו אחריהם והקימו יישוב בשם סאלה. עתיקות העיר הרומית נמצאות מדרום למרכז העיר. רבאט שימשה כבירת התרבות הערבית לשנת 2003, ובשנת 2012 הוכרזה כאתר מורשת עולמית.
מתוך: מרוקו ממרחק השנים
ראבט
רבאט היא בירת מרוקו. אוכלוסייתה של רבאט מונה כ-650,000 תושבים (2010). היא העיר השלישית בגודלה במדינה. העיר שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי, על גדתו המערבית של הנהר בו רגרג תולדותיה של רבאט מתחילות לפני 2,500 שנים, כאשר הפיניקים שלחו לאזור משלחת מחקר. רק שרידים מעטים נותרו מהם או מהרומים, שבאו אחריהם והקימו יישוב בשם סאלה. רבאט שימשה כבירת התרבות הערבית לשנת 2003, ובשנת 2012 הוכרזה כאתר מורשת עולמית.
מתוך: סבתא סימה והשמלה האדומה
ראשל"צ
ראשון לציון, היא העיר הרביעית באוכלוסייתה בישראל. היא נוסדה בשנת 1882 והוכרזה כעיר בשנת 1950. בעבר, נודעה בעיקר כעיר שינה במטרופולין תל אביב
מתוך: מבית ספר "חביב" ל"יד שרה"
ראשס
החומר שצילמו באותו היום ועדיין לא עבר עיבוד כלשהו.
מתוך: ילדות בקולנוע
רב סמל פלוגתי
פלוגה מורכבת מארבע מחלקות ומשרתים בה כמאה חיילים לוחמים . תפקידו של רב סמל פלוגתי הינו לדאוג לכל החלק הלוגיסטי ( כגון: משמעת, ביגוד, ציוד לחימה ) וכמו כן לטפל בכל ענייני הפרט של החיילים (כגון:בעיות בבית ) תפקיד הרב סמל במילואים הוא אחראי מאוד כי המשרתים ביחידה הם אנשי מילואים שעזבו לצורך המילואים עבודה ומשפחה. פלוגה מורכבת מארבע מחלקות ומשרתים בה כמאה חיילים לוחמים . תפקידו של רב סמל פלוגתי הינו לדאוג לכל החלק הלוגיסטי ( כגון: משמעת, ביגוד, ציוד לחימה ) וכמו כן לטפל בכל ענייני הפרט של החיילים (כגון:בעיות בבית ) תפקיד הרב סמל במילואים הוא אחראי מאוד כי המשרתים ביחידה הם אנשי מילואים שעזבו לצורך המילואים עבודה ומשפחה.
מתוך: צבא ומלחמה בסיפור חייו של סבא מרדכי אופן