מאגר סיפורי מורשת

אוצר אנושי מתכנית הקשר הרב דורי

ח'ילווה
היה חדר גדול ורחב נקי ובלי תמונות או ציורים וקישוטים, מרוהט בפשטות רק שטיחים ומזרנים שעליהם יושבים המתפללים, ובאמצע היה וילון ארוך שמחלק את החדר לשני חלקים, חלק לגברים וחלק אחר לנשים הן היו שומעות את התפילה אך אסור להן להיחשף לגברים, הגברים מתפללים בקול רם והנשים מקשיבות ומתפללות גם בקול נמוך. ושם היו דנים גם בכל מה שקשור לענייני הדת או התושבים.
מתוך: סבא רבא ועץ זית אחד
חאשד
בחאשד הוקם מחנה גאולה, כל היהודים רוכזו במחנה זה ומשם עלו לארץ ישראל
מתוך: מחאשד לגבעת גאולה
חב"ד
אחת מחסידויות הגדולות בעולם. ראשי תיבות של חכמה בינה דעת - יסודות דרכה של החסידות. לפי שיטת החסידות, השכל צריך להיות הציר המרכזי בהנעת האדם ולכן יש ללמוד ולהבין לעומקה את המהות הפנימית של כל דבר.
מתוך: ילדות מאושרת בעיר תל אביב
חב"ד
השם חַבַּ"ד הוא ראשי תיבות של "חכמה, בינה, דעת"‏ ומבטא את דרכה הרעיונית של החסידות.
מתוך: מקלט שכונתי
חביב בורגיבה
חביב בורגיבה 3 באוגוסט 1903 - 6 באפריל 2000) היה נשיא תוניסיה משנת 1957 ועד שנת 1987. הוא נחשב לאבי האומה התוניסאית, ונוהגים להשוותו למוסטפא כמאל אטאטורק בשל הרפורמות הפרו-מערביות שהונהגו במהלך שנות שלטונו.
מתוך: עדנה חקאני מספרת על עליית הוריה לארץ
חביב בורגיבה
חביב בורגיבה היה נשיא תוניסיה משנת 1957 ועד שנת 1987. הוא נחשב לאבי האומה התוניסאית, ונוהגים להשוותו למוסטפא כמאל אטאטורק בשל הרפורמות הפרו-מערביות שהונהגו במהלך שנות שלטונו...אחרי עצמאות תוניסיה ב-1956 חלה הרעה משמעותית במצב יהודיה. בורגיבה נהג להתבטא בחריפות כנגד ישראל, והיהודים נחשפו לרדיפות על רקע לאומני.
מתוך: אני בהוויה הארץ ישראלית
חביבה רייק
(נולדה מרתה רייק, גרמנית/הונגרית: Marta Reick, לעתים Reich, צ'כית/סלובקית: Marta Reikov?;‏ 22 ביוני 1914 - 20 בנובמבר 1944) הייתה חברה בפלמ"ח ואחת מצנחני היישוב. היא השתתפה בניסיונות העזרה לקהילות היהודיות, לחיילי צבאות בעלות הברית ולכוחות המרד הסלובקי בסוף מלחמת העולם השנייה.
מתוך: מהשואה ועד היום – מסלוניקי לישראל
חבל הסן
היא אחת מ-16 המדינות המהוות את גרמניה. העיר הגדולה בה היא פרנקפורט על נהר מיין, העיר החמישית בגודלה בגרמניה.
מתוך: התנדבות ונתינה